• BIST 98.556
  • Altın 143,533
  • Dolar 3,5641
  • Euro 3,9887
  • Bursa 22 °C
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 17 °C

CHP Bursa’nın Karnesi (1)

Pelin Çırpan

Bu yazımı yazmadan önce HAYIR çalışmalarına katılan, emek veren, katkı koyan herkesi tebrik ediyorum.

Çünkü yel değirmenlerine karşı savaştılar.

Hiç kolay değildi...

Kendi ülkende vatan haini ilan edenlere, terörist ilan eden devlet büyüklerine karşı çalışmak kolay değildi.

Korku imparatorluğu kurulmuştu ve görülen örnekler de güçlendiriyordu. Eminim bu çalışmaları koordine eden herkes acaba gece yarısı benimde kapım çalınacak mı dediler, yastığa koyduklarında başlarını.

Bursa AKP kalesidir ve beklenin de çok üstünde bir başarı elde edildi. %60-65 civarında beklenilen evet oyları %53 gibi bir oy aldı. İzlediğim tüm Tv kanallarında Bursa’daki düşüş anlatılıyor.

AKP Bursa birbirine düşmüş durumda, reislerine ihanet edenleri yazıyorlar sayfalarca.

Ama bizim örgüt üyelerimiz ne yapıyor, tutmuş il başkanlığını eleştiriyor.

Biz bu çalışmaları yaparken bize engel olanları;

Bir iş teslim edip yapmayanları;

Çalışmalara katılmamak için hastalık vs bahaneleri üretip sabahlara kadar eğlencede olanları;

O süreçte gazetelere demeç verip CHP’yi yerden yere vuranları, istifa edeceğim yalanlarıyla yıllardır çalışmamalarına bahane arayanları;

İş değil durmadan dedikodu üretenleri ve

–mış gibi yapanları özellikle hiç yazmayacağım bu yazımda(!)

O kişileri kocaman bir dosya ile evraklarıyla birlikte genel merkeze havale edeceğim.

Organizasyon işlerini bilmeyenler, bir çalışmayı sadece fotoğraftan ibaret sanırlar. Normaldir… Çünkü tek bir çalışmada başından sonuna yer almamışlardır. O sebeple ne emek verilmiştir, bilmezler, yazarlarda yazarlar…

İl başkanlığını hiç suçlamayın arkadaşlar. İçinde varolan Ahmet Özdemir gibi kişileri suçlayın. Eş dost hatırına listelere yazanlara kızın. Onun bu yaptığı CHP’nin şu an geldiği durumun gerçeğidir. Muhtemelen bir sonraki hedefi il başkanlığıdır ve mevcut il başkanını karalayarak bir yere gelme çabasındadır.

Emek hırsızlığı nedir, öncelikle bunu anlamamız lazım. Başkalarının işini kendi yapmışçasına sahiplenmek, davranmak emek hırsızlığıdır. Mesela bir çalışmaya katılıp, fotoğraf çektirip gitmek de emek hırsızlığıdır. Ardından köşe yazarlarına “ben yaptım” yazdırmanın adını bulamıyorum hala.

Ekip arkadaşlarım adına hiç mütevazi olmayacağım, onlar ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Yel değirmenlerine karşı mücadele eden arkadaşlarımın hiçbirinin bir koltuk beklentisi de yoktu. Kendimi göstereyim derdi de yoktu, o amaçlarda olanlar zaten ekibimizden elendiler.

Bazı kişiler olmasaydı, bu çalışma bu kadar güzel olmazdı. Mesela CHP Bursa İl Başkanlığı olmasaydı, olmazdı. Şimdi kendi çalışmamazlıklarından dolayı vicdan yapanlar, fütursuzca eleştirmeye kalkıyorlar, bir de neden “benim adamım il başkanı değil” diye içten içe hasetlik duyanlar…

Hepinizi gördük kardeşim bu çalışmalarda… Çoğunuz “hiçbir şey” yapmadınız.

Şimdi il başkanı kötü, vekil kötü diyerek kime çamur atacağınızı şaşırdınız.

Yazmazsam haksızlık edeceğim.

İl başkanı Şadi Özdemir kişisel hırs ve tavrını, egosunu katsaydı, biz bu çalışmayı yapamazdık….

Muharrem Or olmasa hiç yapamazdık. (Bu süreçte gerçek Muharrem Or’u da tanıdık, insan yol yürürken tanınırmış ya aynen öyle)

Vekillerimiz Ceyhun İrgil ve Erkan Aydın olmasaydı da yapamazdık.

Nilüfer İlçe yöneticileri İsmail Kaya, Bülent Yaşar ve Zarife Üçlertoprağı olmasaydı da, belki yola bile çıkamazdık.

Meclis üyelerimizden Serkan Savu ve Meral Altuntaş omuz vermese bir adımımız eksik olurdu.

İl Disiplin Kurulu Başkanımız Turgut Özkan destek olmasaydı mesela…

Ali Ekber Can tecrübesini katmasaydı…

Ve bu süreçte İl Başkanlığına, ilçe başkanlarına, vekillerimize laf edenler dönüp aynaya bakıp, biz ne emek verdik, ne katkı koyduk diye kendilerini sorguluyor mu?

Bazı kişiler hiç çalışmayarak, mış gibi yapmayarak daha dürüst hareket ettiler. En azından emek hırsızlığı yapmadılar. Bizimle gelmeyenlere ya da çalışmayanlara asla kırgınlığımız ya da kızgınlığımız yok, olamazda…

Ama aylarca emek verilen, programı yapılan, tasarımdan, matbaasına, arabasına, parasına her şeyi hazırlamış bir ekibin emeğinin ortasına gelip de fotoğraf verip, amaçlarını belli edenler ve geleceğe yatırım yapmak adına emeği kullananları affetmiyoruz. (Bu gibi kişilerin adaylıkları dönemlerini hep birlikte göreceğiz, o dönemlerde hepsinin ismini vereceğiz, takdiri de CHP örgütü elbet verecektir)

Tüm ilçeleri gezdik, hangi ilçe başkanları emek veriyor, kimler vermiyor net biliyoruz. İlçelerin kadınlarının da emeğini yazıyoruz bir kenara… Yıldırım, İznik, Orhaneli, İnegöl, Gemlik, Orhangazi ve Karacabey kadınlarının emeğini kim görmezden gelebilir. (İl kadın kollarını bu yazıya katmaya bile değer görmüyorum)

Yukarıda yazdığım güzel insanlarla yol yürümeyi öğrendik, yoldaş olmayı öğrendik, birlikte çok güzel oluyoruz diyerek, tüm kırgınlıkları, önyargıları silerek çalışmanın güzelliğini gördük.

O sebeple sizler; bizim vekillerimize, bizim yöneticilerimize, bizim il başkanlığına laf ederken, kendinizi gözden geçirin önce…

Tek bir sorsa kendine yetecek: Sen elini taşın altına koydun mu? 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Olay Bursa | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0224. 408 35 78- Haber İhbar Hattı: 0544.201 80 43 Faks : 0224.408 35 78